Uudised

2019-03-25

Anna Levandi: vormis olemiseks leidke oma keha jaoks iga päev 10–15 minutit


Hiilgav iluuisutaja ja Eesti üks edukamaid iluuisutamise treenereid Anna Levandi kutsub kõiki üles panema tossud jalga ja hakata liikuma juba täna – see aitab säilitada reipust, värskust ja jääda alati enesekindlaks. Peamine on teha kõike järjekindlalt.
 
Anna Levandil on oma sportlasekarjäärist ette näidata palju medaleid. Kõige väärtuslikumad neist on maailmameistrivõistluste hõbemedal, neli pronksmedalit Euroopa meistrivõistlustelt ja kolm kuldmedalit NSVLi meistrivõistlustelt. Peale aktiivse sportlaskarjääri lõpetamist hakkas Anna treenima Eesti edukaid iluuisutajaid.
 
Anna hinnangul on Eesti spordikultuur väga kõrgelt arenenud. „Ühelt poolt on meie linnades loodud väga head sportimistingimused - meil on palju spordirajatisi, fitness-klubisid, jooksuradasid, aga ka jalgratta- ja rulluisuteid. Teisalt ei vaja inimesed spordi tegemiseks palju ruumi ega vahendeid, sportida saab ka oma kodus vaibal. Peamine on soov olla terve, edukas, enesekindel,“ arvab Anna. „Vormis olemiseks ei ole vaja midagi uut leiutada – lihtsalt leidke oma keha jaoks iga päev 10–15 minutit,“ lisab ta.
 
Edu alus – etapiviisiliselt ja regulaarselt
Sageli alustavad inimesed sportimist alles siis, kui märkavad, et nende keha hakkab koos vanusega muutuma ning kusagile lisanduvad liigsed kilogrammid ja sentimeetrid. Eriti sageli juhtub see 40-aastaseks saamisel ning inimesed asuvad seejärel pingsalt sporti tegema. Amatöörsportlasi võib aga oodata treeningutega ülepingutamise oht. „Sageli ei teadvusta amatöörid-entusiastid endale, mida nad oma kehaga teevad. Kui peale treeningut on metsik väsimus ja taastumine läheb raskelt, siis on koormusega ilmselgelt ülepingutatud. Treening peab rõõmu pakkuma ja ka valu lihastes peab olema meeldiv,“ rõhutab Anna. “Ja kui sportimises on olnud pikk paus vahel, siis tuleb alustada tasa ja targu ning minna aktiivselt kõnnilt aeglaselt üle jooksule,” lisab ta.
Regulaarsus on edu aluseks. „Kui soovid õppida selgeks võõrkeele, siis harjuta seda iga päev ning kui soovid olla heas vormis, siis tee ka sporti iga päev. Ei ole vaja teha palju, vaid tuleb teha regulaarselt ja iga päev,“ annab ta nõu. 
 
Isegi 40-aasta vanuses tehakse iluuisutamisega algust
Olen märganud, et viimasel ajal on paljud 35–40 aastased, kes ei ole kunagi varem treeninud, leidnud tee iluuisutamise juurde. „Nendes rühmades on kõige võimsam energia ja kõige erksamad emotsioonid. Need inimesed tulevad sportima teadlikult just enda jaoks, et teha teoks oma ammune unistus. Kui nemad jääle esinema tulevad, siis saab kogu saalitäis publikut neilt vägeva energialaengu. Minu sügav kummardus neile inimestele,“ räägib Anna entusiasmiga.
Iluuisutamine nõuab mitmeid erinevaid oskusi – väga head koordinatsiooni, plastikat, paindlikkust, rütmitunnet, koreograafiat ning hästiarenenud sise- ja välislihaseid. Seepärast on nii hea füüsiline vorm kui ka suurepärane psühholoogiline häälestatus ühe medali kaks poolt. „Treeningute ajal satud erinevatesse olukordadesse – kusagil tuleb kannatada, kusagil ennast ületada ning oma hirmudest üle saada. See kõik treenib vaimu ja moraalset vastupidavust.  Ma usun, et spordiga tegelemine aitab inimestel olla elus edukam ning keskenduda oma eesmärgile,“ räägib ta.
 
Traumad on puuduliku ettevalmistuse tagajärg
Levandi ei nõustu nagu oleks iluuisutamine traumaohtlik spordiala. Esimene asi, mida iluuisutamise koolis õpetatakse, on õigesti kukkumine.
„Mul oli kogu sportlaskarjääri jooksul vaid üks tõsine trauma ja seepärast ei saagi ma öelda nagu oleks iluuisutamine ohtlik spordiala. See näitab pigem kuivõrd treenitud ja koormustele vastupidav on keha. Seega kordan veelkord, et treenida tuleb mõistusega ning suurendada koormusi ühtlaselt ja etapiviisiliselt,“ räägib Anna.
 
FLEXISEQ® – aitab liigeste probleemide puhul
Flexiseq on loodud kõikidele inimestele, keda vaevavad liigeseprobleemid. Flexiseq® geeli koostises on nanostruktuursed Sequessome™ mikrokapslid, mis tungivad läbi naha ja ühilduvad vahetult kõhre pinnaga, vähendades liigesepindade hõõrdumist, leevendades valulikkust ning parandades liigesevõide kvaliteeti. Geel on ohutu – see ei sisalda aktiivseid ravimikomponente, meditsiiniliste uuringute käigus ei ole tuvastatud kõrvaltoimeid, välja arvatud väga harva esinenud nahaärrituse juhtumid.
Kasuta haigel liigesel esialgu 2 korda päevas, hiljem 2-3x nädalas.
 
FLEXISEQ®:
-        „Määrib“ ja kaitseb liigeseid;
-        Leevendab valu ja toetab liigeste liikuvust;
-        Ohutu, süsteemsed kõrvaltoimed puuduvad;
-        Tõhusus on kontrollitud kliiniliste uuringutega;
-        Sobib kasutamiseks kõikidel liigestel.
 
Saadaval apteekides üle Eesti.
Enne kasutamist lugege kasutusjuhendit ja küsimuste tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.